План заходів.
28.07.13 10:36

Проект

ЗАТВЕРДЖЕНО

розпорядженням Кабінету Міністрів України

від                 2013 р.   №

 

План

заходів з підготовки і проведення у 2014 році в Україні

Року учасників бойових дій на території інших держав

 

Організаційна робота

1. Провести:

1) урочистості та меморіальні заходи з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та увічнення пам'яті загиблих (покладання квітів до меморіалів та пам'ятників).

 

Міноборони, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, ДСНС, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою), громадські об'єднання ветеранів (за згодою). 15 лютого 2014 року;

2) урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан в Національному палаці мистецтв "Україна" за участі учасників бойових дій на території інших держав, представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, Збройних Сил та громадськості.

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінкультури, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, Адміністрація Держприкордонслужби, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою), громадські об'єднання ветеранів (за згодою).  15 лютого 2014 року;

3) у військових навчальних закладах науково-практичні конференції з нагоди Року учасників бойових дій на території інших держав із запрошенням учасників бойових дій на території інших держав.

Міноборони, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, МОН, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські об'єднання ветеранів (за згодою).  Протягом року;

4) у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих та позашкільних навчальних закладах тематичні уроки і лекції з історії війни в Республіці Афганістан та інших локальних конфліктів.

МОН, Міноборони, Мінкультури, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). Січень-лютий 2014 року;

5) всеукраїнський благодійний телевізійний марафон "Обов'язок - Батьківщині. Честь - нікому!" з метою підтримки статутної діяльності Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), сімей загиблих і померлих учасників бойових дій на території інших держав.

Держкомтелерадіо, Укрінформ, Міноборони, Мінкультури, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). До 14 лютого 2014 року.

2. Організувати виставки творів мистецтва, фотографій, документів та архівних матеріалів у музеях; мемуарної та історичної літератури в бібліотеках; проведення творчих зустрічей, концертних програм, фестивалів афганської та героїко-патріотичної пісні, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Мінкультури, Міноборони, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Укрдержархів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою), національні творчі спілки України (за згодою). Протягом 2013-2014 років.

3. Підготувати з урахуванням пропозицій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) та інших громадських об'єднань ветеранів подання про нагородження учасників бойових дій на території інших держав державними нагородами, відзнаками Кабінету Міністрів України.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Міноборони, МВС, ДСНС, Адміністрація Держприкордонслужби, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою), громадські об'єднання ветеранів (за згодою). До 15 грудня 2013 року.

4. Розглянути питання щодо:

1) присвоєння учасникам бойових дій на території інших держав чергових військових (спеціальних) звань (у тому числі військовослужбовцям, звільненим у запас), рангів державних службовців, дипломатичних рангів та класних чинів працівникам органів прокуратури відповідно до вимог законодавства.

Міноборони, МВС, МЗС, СБУ (за згодою), ДСНС, Адміністрація Держприкордонслужби, Генеральна прокуратура (за згодою), Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. До 14 лютого 2014 року;

 

2) активізації гуманітарних зв'язків з Ісламською Республікою Афганістан щодо розшуку військовослужбовців, які пропали безвісти, обміну делегаціями ветеранів тощо.

МЗС, Мінсоцполітики, Міноборони, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Протягом 2013-2014 років.

5. Забезпечити:

1) фінансування в установленому порядку заходів з підготовки і проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав.

Мінфін, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Міноборони, МЗС, Міністерство молоді та спорту, Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Протягом 2013-2014 років;

2) проведення закордонними дипломатичними установами України роботи щодо інформування міжнародної спільноти про роль українських військовослужбовців і правоохоронців у міжнародних діях, заходах, спрямованих на виконання миротворчих та гуманітарних завдань.

МЗС, Міноборони, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. Протягом 2014 року;

3) проведення зустрічей керівників місцевих органів виконавчої влади з ветеранами війни - учасниками бойових дій на території інших держав, сім'ями загиблих.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). Лютий 2014 року;

4) у місцях проведення заходів з відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан:

медичне супроводження та належний санітарно-епідеміологічний нагляд.

МОЗ, Держсанепідслужба, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Січень - лютий 2014 року;

охорону громадського порядку та дотримання правил дорожнього руху.

МВС. Лютий 2014 року.

6. Сприяти:

1) широкому висвітленню у засобах масової інформації заходів, присвячених Року учасників бойових дій на території інших держав.

Держкомтелерадіо, Укрінформ, Міноборони, Мінкультури, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Протягом року;

2) широкому висвітленню у засобах масової інформації героїчних сторінок історії війни в Республіці Афганістан, інших локальних конфліктів; створенню художніх та документальних творів на відповідну тематику.

Держкомтелерадіо, Укрінформ, Мінкультури, Міноборони, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Протягом 2013-2014 років;

3) проведенню всеукраїнського турніру "Шураві" з міні-футболу, присвяченого вшануванню пам'яті учасників бойових дій, загиблих в Республіці Афганістан та на території інших держав.

Київська облдержадміністрація, Міністерство молоді та спорту, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Українська спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Лютий 2014 року.

Посилення соціального захисту

Учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей

7. Вжити заходів щодо:

1) підвищення рівня соціального захисту, пенсійного забезпечення та медичного обслуговування учасників бойових дій на території інших держав, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій на території інших держав та вдосконалення нормативно-правової бази з цих питань.

Мінсоцполітики, Міноборони, МВС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, МОЗ, Пенсійний фонд України, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), громадські об'єднання ветеранів (за згодою). протягом 2014 року;

2) удосконалення порядку встановлення громадянам статусу учасника бойових дій та посилення державного контролю з цього питання.

Міноборони, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінсоцполітики, СБУ (за згодою), Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Протягом 2014 року;

3) забезпечення житлом учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів), які потребують поліпшення житлових умов, а в разі їх смерті - членів сімей, за якими згідно з чинним законодавством зберігається право подальшого перебування на квартирному обліку:

які перебували на квартирному обліку в місцевих органах самоврядування станом на 1 січня 2000 року.

Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономіки, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінрегіон, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Протягом 2014 року;

які перебувають на квартирному обліку в місцевих органах самоврядування з 1 січня 2000 року.

Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономіки, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Мінрегіон, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. До 2017 року;

4) забезпечення автомобілями інвалідів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав, які перебувають на обліку в структурних підрозділах соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій:

І групи.

Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономіки, МОЗ, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Протягом 2014 року;

ІІ, ІІІ групи.

Мінсоцполітики, Мінфін, Мінекономіки, МОЗ, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

Протягом 2015-2016 років.

8. Організувати:

1) комплексне медичне обстеження учасників бойових дій на території інших держав з метою з'ясування стану їх здоров'я та надання своєчасної кваліфікованої медичної допомоги.

МОЗ, Міноборони, МВС, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Протягом 2014 року;

2) відвідування керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади інвалідів війни з числа учасників бойових дій на території інших держав та учасників бойових дій на території інших держав, що перебувають у госпіталях та лікарнях.

МОЗ, Міноборони, МВС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно.

9. Розглянути питання щодо:

1) перепрофілювання окремих медичних закладів (госпіталів, санаторіїв тощо), які скорочуються, в центри реабілітації учасників бойових дій.

МОЗ, Міноборони, МВС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. Лютий 2014 року;

2) визначення порядку передачі відомчих медичних закладів при їх реформуванні чи скороченні до МОЗ і місцевих органів влади як діючих майнових комплексів без вилучення основних фондів і обладнання з метою збереження рівня медичного обслуговування ветеранів війни, у тому числі учасників бойових дій на території інших держав.

МОЗ, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. Лютий 2014 року;

3) надання інвалідам війни з числа учасників бойових дій на території інших держав права на лікування в госпіталях для інвалідів Великої Вітчизняної війни за наявності відповідних показань.

МОЗ, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно;

4) віднесення до сфери управління Державної служби з питань інвалідів та ветеранів санаторію імені М. О. Семашка (смт Сімеїз, вул. Луговського,8).

Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, Фонд державного майна. До 14 лютого 2014 року.

5) надання інвалідам загального захворювання з числа учасників бойових дій статусу інвалідів війни.

Мінсоцполітики, МОЗ. Протягом 2014 року.

6) надання членам сімей померлих учасників бойових дій в інших державах пільг, передбачених статтею 15 Закону України "Про статус ветеранів війні, гарантії їх соціального захисту".

Мінсоцполітики, Мінфін. Протягом 2014 року.

7) встановлення батькам воїнів, загиблих під час бойових дій, надбавки до пенсії у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Мінсоцполітики, Мінфін. Протягом 2014 року.

8) підвищення пенсії інвалідам війни вдвічі.

Мінсоцполітики, Мінфін. Протягом 2014 року.

10. Спільно з громадськими об'єднаннями ветеранів провести обстеження матеріально-побутових умов проживання ветеранів війни - учасників бойових дій на території інших держав та членів їх сімей, за результатами якого забезпечити надання в установленому порядку матеріальної та іншої допомоги.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації. Постійно.

11. Забезпечити:

1) підвищення якості технічних засобів реабілітації, що видаються інвалідам.

Мінсоцполітики, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, ПО "Укрпротез" (за згодою). Пост.

2) удосконалення структури, проведення капітального ремонту будівлі та технічного переоснащення сучасним медичним обладнанням Українського госпіталю для воїнів-інтернаціоналістів "Лісова поляна".

МОЗ Протягом 2014-2015 років;

3) доступність для інвалідів війни та інших маломобільних категорій населення експозицій другого поверху Меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років".

Мінкультури, Мінфін, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. До 14 лютого 2014 року;

4) обговорення із всеукраїнськими громадськими об'єднаннями ветеранів питань з реформування соціальної і медичної сфери, узгодження відповідних проектів законодавчих і нормативно-правових актів.

Мінсоцполітики, МОЗ, Міноборони, МВС, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів. Постійно.

Увічнення пам'яті

12. Забезпечити благоустрій меморіалів, пам'ятників, упорядження меморіальних дощок, місць поховань загиблих учасників бойових дій на території інших держав.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Мінрегіон, Мінкультури, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). До 14 лютого 2014 року.

13. Розглянути питання щодо:

1) увічнення пам'яті учасників бойових дій на території інших держав, які мають видатні бойові заслуги шляхом встановлення пам'ятних знаків (пам'ятників, меморіальних дощок тощо), найменування (перейменування) їхніми іменами об'єктів місцевої інфраструктури (площ, вулиць, провулків), навчальних закладів, встановлення іменних нагород, премій та стипендій.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Протягом 2014 року;

2) увічнення пам'яті першого командувача 40-ї загальновійськової армії на території Республіки Афганістан генерал-лейтенанта Ткача Б. І. у місцях його народження, служби та життя в Україні шляхом встановлення пам'ятних знаків (пам'ятників, меморіальних дощок тощо).

Львівська, Одеська, Тернопільська, Хмельницька обласні та Київська міська держадміністрації, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) (за згодою). Протягом 2014 року;

3) проведення реконструкції меморіалу воїнів-інтернаціоналістів у м. Києві та надання йому статусу національного.

Київська міськдержадміністрація, Мінкультури, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). Протягом 2014 року;

4) виготовлення та випуск в обіг у встановленому порядку пам'ятної монети на честь 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Національний банк (за згодою), Мінфін. До 14 лютого 2014 року;

5) випуск в обіг поштової марки і конверта, присвячених 25-й річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, та здійснення спецпогашення поштової марки.

Мінінфраструктури, УДППЗ "Укрпошта" (за згодою), Національний банк (за згодою), Мінфін. До 14 лютого 2014 року.

14. Сприяти:

1) проведенню молодіжними, ветеранськими та іншими громадськими об'єднаннями та військово-патріотичними клубами заходів, спортивних змагань, присвячених Року учасників бойових дій на території інших держав.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Міноборони, МОН, Міністерство молоді та спорту, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). До 14 лютого 2014 року;

2) виданню художньої і мемуарної літератури про героїчне минуле учасників бойових дій на території інших держав, зокрема в Республіці Афганістан.

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, Держкомтелерадіо, Мінкультури, МОН, Міноборони, Укрдержархів, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). Протягом 2014 року;

3) виробництву художніх та документальних фільмів про героїчне минуле учасників бойових дій на території інших держав, зокрема в Республіці Афганістан.

Мінкультури, Держкіно, Державна служба з питань інвалідів та ветеранів, громадські об'єднання ветеранів (за згодою). Протягом 2014 року.

 

 

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

DatsoGallery Ultimate


фото-21
фото-21

Статистика

Rambler's Top100