Указ Президента України № 79/2014 PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
16.02.14 23:03

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 79/2014

Про встановлення відзнаки Президента України - пам'ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану»

На відзначення 25 - ї річниці виведення військ колишнього Союзу РСР із Республіки Афганістан, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України, статей 4 та 12 Закону України «Про державні нагороди України» постановляю:

1. Установити відзнаку Президента України - пам'ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану».

2. Затвердити такі, що додаються:

 

1)      Положення про відзнаку Президента України - пам'ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану»;

2)      Малюнок відзнаки Президента України - пам'ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану»;

3)      Зразок бланка посвідчення до відзнаки Президента України - пам'ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану».

3. Нагородити відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану» учасників бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979 - 1989 років та інвалідів війни з їх числа.

4. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами разом із Національним банком України забезпечити виготовлення відзнаки Президента України - пам'ятної медалі «25 років виведення військ з Афганістану», посвідчень та футлярів до неї.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор Янукович

14 лютого 2014 року

________________________________________

ЗАТВЕРДЖЕНО

Указом Президента України

від 14 лютого 2014 року

№79/2014

ПОЛОЖЕННЯ

про відзнаку Президента України - пам'ятну медаль «25 років виведення військ з Афганістану»

1. Відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану» (далі - пам'ятна медаль) нагороджуються учасники бойових дій на території Республіки Афганістан у період 1979 - 1989 років та інваліди війни з їх числа.

2. Вручення пам'ятної медалі проводиться в урочистій обстановці Президентом України або від його імені керівниками центральних органів виконавчої влади, Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головами обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівниками закордонних дипломатичних установ України.

3.    Особі, нагородженій пам'ятною медаллю, разом із медаллю

вручається посвідчення встановленого зразка.

4.  Пам'ятна медаль має форму кола діаметром 32 мм сріблястого кольору з випуклим бортиком по краю.

На лицьовому боці пам'ятної медалі в центрі на тлі стилізованого зображення мосту Хайратон - фігури трьох воїнів-інтернаціоналістів (фрагмент Меморіалу (пам'ятника) воїнам України, полеглим в Афганістані, місто Київ), у нижній частині розміщено напис червоним кольором – «1989 - 2014».

На зворотному боці пам'ятної медалі напис у три рядки: «25 РОКІВ ВИВЕДЕННЯ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ»

Пам'ятна медаль з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою, за допомогою кільця з вушком. Розміри прямокутної колодки до медалі - 28 х 42 мм, фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки - відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.

Стрічка до пам'ятної медалі муарова, шириною 28 мм, сірого кольору з двома поздовжніми червоними смужками шириною по 4 мм на відстані 4 мм від країв стрічки. Планка до пам'ятної медалі, розміром 28 х 12 мм, обтягнута стрічкою такого ж кольору.

Пам'ятна медаль кріпиться до одягу за допомогою застібки, що знаходиться на зворотному боці колодки, із запобіжником.

Пам'ятна медаль виготовляється методом штампування з нейзильберу з патинуванням.

5.  Вручення пам'ятної медалі відбувається згідно зі Списком осіб, представлених до нагородження відзнакою Президента України - пам'ятною медаллю «25 років виведення військ з Афганістану» (далі - Список), який складається та затверджується відповідно центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Список має містити такі відомості про особу: прізвище, ім'я та по батькові; місце проживання; документ, на підставі якого особу включено до Списку.

6. Підставою для включення до Списку є документи, які підтверджують відповідно до законодавства статус особи, зазначений у пункті 1 цього Положення.

7. Про вручення пам'ятної медалі та посвідчення до неї складається Протокол вручення державних нагород України за встановленою формою згідно з Порядком представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженим Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.

Зазначений Протокол зберігається органом, який проводив вручення.

8. Пам'ятну медаль носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розмішують після них.

Глава Адміністрації

Президента України

А.Клюєв

Последнее обновление 16.02.14 23:08
 

DatsoGallery Ultimate


Памятный ...
Памятный ...

Статистика