Міністр оборони України на Харківщині. PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
30.03.13 17:20

Міністр оборони України Павло Лебедєв: «Цієї весни ми призиватиме 7,5 тисяч юнаків тільки у Сухопутні війська та частини протиповітряної борони»


Вчора, 28 березня, Міністр оборони України Павло Лебедєв, перебуваючи на Харківщині, поспілкувався з представниками засобів масової інформації. Розмова на актуальні теми відбулася у Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
- Цієї весни ми призиватиме 7,5 тисяч юнаків тільки у Сухопутні війська та частини протиповітряної борони. У військово-Морських Силах, військовій авіації та підрозділах високомобільних десантних військ, після нещодавнього підняття грошового забезпечення у два рази, вважаю,  створено необхідні умови для остаточного переходу на службу за контрактом. Сподіваюся й ті весняні та останні осінні призовники-строковики, які підуть у Збройні Сили, з поступовим підняттям соціального статусу піхотинців залишаться служити на професійній основі, - додав глава Оборонного відомства.

Говорячи про подальші кроки Уряду та Міністерства оборони України щодо підняття престижу військової служби, Павло Валентинович сказав наступне:
- Найгострішим питанням наразі залишається забезпечення житлом  військовослужбовців. Натомість, в державі є чимало військових містечок, які не потрібні для нашій армії, Тому саме зараз відпрацьовується механізм обміну цих земель на готові квартири, або будівництво на них цивільними будівельниками житла із обов’язковим відсотком осель для військових. Схема розв’язання житлової проблеми проста. Спочатку Міноборони сумісно з місцевою владою визначає ринкову вартість земельної площі. Далі, Фонд державного майна виставляє військову територію на аукціон, за результатами якого гроші направляються на будівництво чи придбання завітних квадратних метрів для військових, - зазначив Павло Лебедєв.
Під час спілкування з журналістами Міністр оборони України підняв питання перспектив військової медицини.
- В Україні приблизно 350 тисяч ветеранів Збройних Сил, які мають право на лікування у військових госпіталях. Я особисто вивчав ситуацію у військово-медичних закладах, розташованих в Чернівцях та Вінниці. Тому скажу, що питання про скорочення кількості медиків у погонах сьогодні не стоїть. Ми працюємо над ефективністю надання лікувальних послуг колишнім  та діючим військовослужбовцям. Медична реформа розглядає широке залучення грошей зі спеціального фонду для закупівлі нового обладнання та покращення якості обслуговування хворих, - пояснив він.
На останок спілкування із журналістами, Павло Валентинович наголосив:
- Щотижня я чи представники командування Генерального Штабу вивчаємо реальну ситуацію у військових частинах по всій державі. Постійно працює у військах й Головна інспекція Міністерства оборони, яка акцентує свою увагу на боєготовності військових організмів. Кінцева мета такої роботи – зміцнити обороноздатність країни та ліквідувати зайві підрозділи забезпечення. Приміром, співвідношення бойових частин до тилових складає: 70 тисяч чоловік та  112 тисяч осіб відповідно. В результаті втілення військових реформ, бойові частини залишаться у тієї ж кількості, а, ось, тиловиків  ми зменшимо до 45 тисяч особового складу.
Після спілкування із журналістами, глава Оборонного відомства ретельно ситуацію у Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та  203-й навчально-авіаційній бригаді Повітряних Сил. Побував він й на командному пункті 164-ї окремої радіотехнічної бригади повітряного командування «Центр», де на практиці перевірив систему управління підрозділами та алгоритм роботи чергових сил протиповітряної оборони.
А в розташуванні одного з дивізіонів 302-го зенітного ракетного полку повітряного командування «Центр» Міністр оборони України ознайомився із плануванням бойової підготовки та оглянув позиції зенітного ракетного комплексу типу С-300.
Детально вивчили члени робочої групи Міністерства оборони України й процеси щодо реформування Гвардійського факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Начальник факультету полковник Олександр Серпухов розповів про 70-ричну історію кузні офіцерських кадрів для танкових та хімічних військ, а також похвалився масштабами підготовки офіцерів запасу.
Після короткого підбиття підсумків із командуваннями Харківського та Чугуївського гарнізонів на аеродромі 203-й навчально-авіаційної бригади, Міністр оборони України Павло Лебедєв повернувся до Києва.

 


Підготував начальник Регіонального медіа-центру МО України (м. Харків)
підполковник Дмитро Горбунов.

Последнее обновление 30.03.13 23:52
 

DatsoGallery Ultimate


2-й чемпи...
2-й чемпи...

Статистика

Rambler's Top100