Авіатори на один день! PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
07.03.13 20:34

 

На Харківщині, жінки – державні службовці на один день стали військовими авіаторами


Влучити в ціль з пістолету Макарова, віртуально пролетіти над землю в кабіні реактивного літака Л-39 «Альбатрос» та побувати на інших практичних заняттях у Харківському  університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (ХУПС) змогли жінки з числа працівників місцевих органів самоврядування та цивільних журналістів. Це військове стажування відбулося в рамках військово-патріотичної акції «Один день в ролі курсанта-авіатора». Всього понад 20 чоловік тимчасово стали до строю майбутніх офіцерів.

 

Зустрів гостей та супроводив по усіх навчальних місцях заступник начальника університету полковник Ігор Нікіфоров.

- Ми раді бачити у наших стінах працівників Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради та шановних акул «пера». За всю понад 80-ти річну історію нашого вишу, тут підготовлено понад 125 тисяч офіцерських кадрів. Сподіваюся, ви сповна відчуєте усю славу видового вишу та романтику служби військового авіатора, - зазначив заступник начальника університету.

Після отримання тимчасовими вояками військового однострою та вивчення розпорядку дня, по якому курсанти здобувають офіцерські звання, гості разом із першокурсниками інженерно-авіаційного факультету успішно відпрацювали стройові прийоми на плацу.

Наступним військовим випробуванням для цивільних осіб стала вогнева підготовка у стрілецькому тирі. Там, начальник кафедри  оперативного мистецтва та тактики ХУПС полковник Сергій Гузченко надав первині навички з обслуговування і стрільби по мішенях із табельної зброї офіцера - пістолету Макарова.

- Я вперше в житті була на військовій території. Тим більше, для мене стало справжнім відкриттям – стрільба бойовими набоями. Зауважу, пістолет виявився досить заважким для мене. На жаль, влучити з першого пострілу по мішені на відстані 25 метрів не вдалося, як не я намагалася. Відтепер, я точно знаю, яка це нелегка справа Батьківщину захищати, - зізналася працівник департаменту освіти і науки Харківської міської ради Вікторія Концур.

Фізіологічною перевіркою на предмет служби у якості військового авіатора стало перебування новобранців у барокамері СБК-80. На цьому навчальному місці кожного з учасників акції умовно підняли на 1000 метрів. Тільки після цього обов’язкової для усіх пілотів процедури, державних службовців та журналістів допустили до польотів на тренажерах вертольоту Мі-8МТВ і реактивного літака типу Л-39 «Альбатрос». Як виявилося, жодному не вдалося виконати польотні завдання. Проте, враження від керування літальними апаратами, які на 95% відтворюють реальний політ, були тільки позитивні.

- Я з інструктором пролетіла над рідним містом Чугуїв. Мапа місцевості піді мною була такою реальною, що я, навіть, помітила будинок родичів та інші пам’ятні місця. А коли літак різко завалився на праве крило, роблячи різкий поворот, то голова трохи закружилася.  На третій хвилині польоту довелося таки катапультуватися, бо літак через мої, м’яко кажучи, не професійні дії - втратив керування. Напевно, доведеться поступати до університету, аби у подальшому не припускати подібних помилок, - пожартувала співробітник головного управління внутрішньої політики Харківської обласної державної адміністрації Ірина Гудзь.

В ході практичних занять, гості змогли поспілкуватися із жінками, які проходять службу на офіцерських та курсантських посадах, викладацьким складом ХУПС.

- Таких, я би сказала, екстремальних відчуттів у мене ще не було. Коли вертоліт піднявся високо над землею, а потім – швидко полетів вперед, то трохи розгубилася. Ситуацію врятував викладач з льотної підготовки підполковник Олександр Бутирєв. За його допомогою я й продовжила далі політ. Дякую усім організаторам за цю можливість дізнатися більше про наших славних підкорювачів небес, - поділилася враженням власний кореспондент телеканалу «СТБ» у Харкові Марія Малевська.

Підсумки заходу підбив заступник начальника університету полковник Ігор Нікіфоров.

- Сьогодні наші новобранці познайомилися із особливостями нелегкої, але почесної військової служби. Усі учасники акції заслужили право називатися почесними «кожедубівцями» і з цим усіх вітаємо. Бажаємо тимчасовим  курсантам успіхів в роботі та сімейного щастя, - підсумував офіцер.

Наприкінці військово-патріотичної акції «Один день в ролі курсанта-авіатора», гостям вручили цінні подарунки та запропонували сфотографуватися разом із військовослужбовцями на згадку

Підготував начальник РМЦ МОУ (м.Харків)

підполковник Дмитро Горбунов

 

Последнее обновление 07.03.13 20:43
 

DatsoGallery Ultimate


Турнир «П...
Турнир «П...

Статистика