Проект Україна-ОБСЄ PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
18.12.12 21:45

На Харківщині, в рамках продовження проекту Україна-ОБСЄ, понад 380 тонн компоненту ракетного пального меланж направлено за межами України з метою подальшої утилізації.


Сьогодні, 18 грудня, на Харківщині неподалік селища Шевченкове, в розташуванні Складу ракетного пального Сухопутних військ завершилися планові заходи щодо завантаження і відправки понад 380 тонн компоненту ракетного пального меланж.
Днем раніше, 17 грудня, небезпечну рідину було успішно завантажено з дотриманням усіх технологічних норм до 7 спеціальних залізничних цистерн, аби направити до Російської Федерації з метою подальшої утилізації на підприємствах обороно-промислового комплексу. Даний захід відбувся в рамках успішної реалізації спільного проекту Україна-ОБСЄ. Згідно міжнародними домовленостями передбачено вивезення з Харківщини всієї кількості небезпечної рідини у кількості понад 2,7 тисяч тонн, що зберігалися до моменту цієї крайньої відправки.
Фінансову сторону забезпечення даного довгострокового проекту, який розпочато у 2009 році, повністю узяли на себе: Данія, Іспанія, Німеччина, Норвегія, Польща, США, Угорщина, Фінляндія, Чехія та Швеція.
Так, за допомогою закордонних партнерів Харківська область цього року вже позбавилася від 2-х тисяч тонн меланжу або ж понад 40% від усіх запасів меланжу. На цю справу тоді було виділено близько 2,2 мільйонів євро.
- Вивезення 2000 тонн меланжу відбувалося у квітні-червні 2012 року під наглядом міжнародних спостерігачів і представників ЗМІ. Цього ж разу за умови належної організації заходу, ми плануємо повністю позбутися від решти понад 2,7 тонн своїх запасів до кінця літа 2013 року, а можливо й значно раніше, якщо російська сторона допоможе з додатковими спеціальними цистернами. Головне, що усі необхідні кошти для позбавлення Харківщини від меланжу із закордону вже надійшли, - зазначив командир Складу ракетного пального Сухопутних військ підполковник Олександр Ніколаєв.
Напередодні відправки цієї першої партії меланжу в рамках продовження міжнародної співпраці, у військовій частині перебували представники ОБСЄ та співробітники Департаменту утилізації компонентів ракетного палива, ракет та боєприпасів Міністерства оборони України, які високо оцінили роботу військовослужбовців.
Сьогодні ж, 18 грудня, понад 380 тонн компоненту ракетного пального меланж, завантажені у 7-х спеціальних залізничних цистернах, у супроводі воєнізованої охорони назавжди залишили військову частину.
Наступні відправки компоненту ракетного пального меланж з території Харківщини відбудуться вже в січні наступного року.

Довідка: Станом на сьогодні, 18 грудня 2012 року (після відправки понад 380 тонн меланжу), на Складі ракетного пального Сухопутних військ, що у смт Шевченкове Харківської області, зберігається близько 2,3 тисяч тонн меланжу та ще близько 150 тонн інших небезпечних речовин.

Підготував начальник Регіонального медіа-центру МО України (м. Харків)
підполковник Дмитро Горбунов.

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

DatsoGallery Ultimate


Мемориаль...
Мемориаль...

Статистика

Rambler's Top100