Нульовий кілометр PDF Печать E-mail
Добавил(а) Administrator   
02.04.13 08:35

Нове пам’ятне місце Харкова.


У центрі Харкова на бруківці перед входом  до залізничного вокзалу «Харків-Пасажирський» нещодавно установили плиту «Нульовий кілометр».

Нове пам’ятне місце символізує умовну крапку, з якої розпочинається відлік усіх транспортних шляхів, що знаходяться в зоні відповідальності Південної залізниці.

Оригінальний витвір у короткий термін зробили харківські скульптори на замовлення керівництва Південної залізниці. Так, «Нульовий кілометр» уявляє собою бронзове коло діаметром 70 сантиметрів. У його центрі викарбовано, так звану, троянду вітрів із напрямками сторін світу. По периметру ж кола знаходиться короткий надпис: «Нулевой километр ЮЖД».
- Здавалося б, ми нічого особливого не зробили, встановлюючи це дуже просте спорудження. Проте, ми у такий спосіб постаралися хоч трошки розважити харків’ян та гостей нашого міста. Вважаю, відтепер їхнє перебування на вокзалі стане більш приємнішим. Адже вони зможуть побачити місце, з якого розпочинається їхня подорож, або ж де завершується довга мандрівка, - зауважив під час відкриття нового об’єкту начальник Південної залізниці Олександр Філатов.
До речі, ідея увіковічити центр транспортних сполучень належить членам Харківської міської організації учасників Великої Вітчизняної війни та активістам Союзу військовослужбовців-ветеранів 57-ї армії. На думку поважних людей, саме на Харківщині у грізні роки ІІ-ї Світової зосереджувалися залізні магістралі, по яких зі сходу рухалися наші вояки та техніка для звільнення Європи від фашизму. Знаковим є й те, що плиту встановлено саме напередодні 70-ї річниці з дня визволення Харкова.
З перших днів відкриття «Нульового кілометра», ним вже зацікавилися молоді покоління та туристи. Школярі та студенти залюбки фотографуються біля плити, а закохані пари призначають там свої зустрічі. Навіть, таке собі, повір’я з’явилося, що у разі торкання ногою «нуля» загадати бажання, то воно неодмінно збудеться.


Дмитро Горбунов,
Харків,

Последнее обновление 02.04.13 14:49
 

DatsoGallery Ultimate


Новогодни...
Новогодни...

Статистика