В Академії вшанували учасників бойових дій
21.02.16 15:39

В Академії вшанували учасників бойових дій на території інших держав

У Національній академії Національної гвардії України пройшли урочистості, присвячені Дню Воїнів-інтернаціоналістів і 27-ій річниці виведення військ з Афганістану.

Тривала Афганська війна жорстоко зачепила всіх її учасників, і особливо сім’ї. Це незагоєна рана, невідступний біль. Загальні незворотні втрати військ  склали близько п’ятнадцяти тисяч чоловік, майже триста зникли без вісті. Більш як двісті тисяч солдатів і офіцерів були нагороджені бойовими орденами та медалями, а 87 стали Героями.

Навіть зараз багато учасників Афганської війни не залишилися осторонь подій на сході нашої держави і, як справжні захисники своєї Батьківщини, вони зараз боронять наші кордони від агресора на передовій.

До присутніх зі вступним словом звернувся заступник начальника Національної академії по роботі з особовим складом полковник Микола Товма: «Шановні присутні, дозвольте мені привітати в нашому Вишу військовослужбовців, які були учасниками бойових дій на території Афганістану. Кожен, хто виконував службові обов’язки за наказом своєї Батьківщини, завжди залишиться взірцем для нас усіх. 15 лютого 27 років тому завершилася війна. За мир і спокій довелося заплатити велику ціну – багато життів було втрачено в тій війні. Сьогодні, нажаль, на території нашої держави знову йдуть бойові дії. Однак наш народ впевнено тримає удар, ми повинні вистояти, задля такої потрібної для нас перемоги. Я хочу щиро подякувати всім воїнам за їх професіоналізм, мужність, відвагу».

Усі присутні вшанували загиблих під час Афганської війни і при проведенні анти-терористичної операції хвилиною мовчання.

Від імені начальника Національної академії Національної гвардії України генерал-майора Володимира Пенькова було вручено грамоти з нагоди 27-ї річниці виведення військ з Афганістану майору Сергію Годлевському та підполковнику Ігорю Морозову. Багатьом представникам спілки ветеранів-афганців Червонозаводського району та учасникам бойових дій на території республіки Афганістан було оголошено  подяку.

Ветеранів привітали також заступник голови адміністрації Червонозаводського району Євген Мошняков і т.в.о. військового комісара Харківського обласного військового комісаріату полковник Юрій Калгушкін.

Почуття й думки захисників України, висловлені у піснях, мали змогу передати оркестр Національної академії Нацгвардії та курсанти Максим Марченко й Діана Сироїжко.

Голова спілки ветеранів-афганців Червонозаводського району та учасник бойових дій на території республіки Афганістан Генадій Ломакін зазначив:«Сьогоднішній день є пам’ятним, бо ми згадуємо тих, хто загинув і разом з цим вітаємо тих, хто залишився живим. На щастя, завершилася війна – перестали приходити «похоронки», рідні й близькі зітхнули спокійно – нажаль, не для всіх Афганська війна закінчилася добре. Але ми не полишаємо матерів, чиї діти не повернулися на Батьківщину. Вони завжди можуть розраховувати на нашу підтримку. Наша спілка організовує багато зустрічей задля поділення своїм досвідом з молодим поколінням. Нам було приємно, що сьогодні нас запросили на цей урочистий концерт».

У залі також були присутні ліцеїсти з Державної гімназії-інтернату з посиленою фізичною підготовкою «Кадетський корпус». Для них після концерту було організовано невеличку екскурсію по Академії, зокрема до музею.

Віце-сержант Микита Дєжин поділився своїми враженнями від побаченого:«Особисто я присутній на даного заході вже вдруге. Це безумовно є доречним, що Національна академія вшановує ветеранів Афганської війни і влаштовує для них подібні свята. Мої товариши і я багато спілкувалися з учасниками бойових дій. І досвід, отриманий від цього спілкування, є дійсно безцінним. Він зможе дійсно стати нам у нагоді у майбутньому, якщо у цьому буде потреба. Я хочу також долучитися до традицій Академії й стати її частиною. Після закінчення гімназії-інтернату я збираюся поступати до цього Вишу на факультет економіки та менеджменту».

Прес-служба НА НГУ

 


 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

DatsoGallery Ultimate


В Академі...
В Академі...

Статистика

Rambler's Top100